Як живеться літнім людям в Тучинському пансіонаті на Рівненщині: результати моніторингової перевірки

08/02/2019 14:43

Співробітники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та представники громадськості здійснили моніторинговий візит до Тучинського геріатричного пансіонату на Рівненщині.

Під час візиту в установі, яка розрахована на 110 ліжок, проживало 96 підопічних. Житлові корпуси розташовані на відстані один від одного, є відділення для лежачих хворих, а також відділення для осіб, які можуть самостійно себе обслуговувати. Територія відділення прибрана та затишна, є лави для сидіння.

У житлових відділеннях зроблено ремонт, вікна замінено на металопластикові. Практично у всіх кімнатах є нові меблі: ліжка, столи, стільці та шафи для зберігання особистих речей. У достатній кількості наявні технічні засоби реабілітації. Підопічні доглянуті та охайно одягнені, в житлових кімнатах відсутній сторонній запах.

Проте були виявлені деякі порушення, які потребують усунення. У зв’язку з тим, що відділення для лежачих осіб розміщене на другому поверсі, підопічні практично ніколи не гуляють на вулиці.  Також з порушенням чинного законодавства відбувається констатація смерті підопічних. Працівники установи не повідомляють органи внутрішніх справ про смерть підопічних.

Моніторингова група звернула увагу на те, що в установі необхідно урізноманітнити культурно-масові заходи. В основному підопічних навідують представники релігійних організацій, або діти з місцевої школи. Практично відсутня зайнятість для лежачих осіб.

За результатами моніторингового візиту буде підготовлено акти реагування Уповноваженого до Рівненської обласної державної адміністрації.