Пропозиції щодо змін до статті Кримінального Кодексу, яка дискримінує чоловіків за ознакою статі, обговорили в Офісі Омбудсман

08/02/2019 16:49

Сьогодні, 8 лютого, в Офісі Омбудсмана відбулася робоча зустріч Представника Уповноваженого з дотримання рівних прав і свобод  Лідії Козуб зі співробітниками Міністерства юстиції України та Міністерства внутрішніх справ України щодо визначення подальших кроків із усунення дискримінаційних положень, що міститься у статті 79 Кримінального кодексу України.

Зустріч відбулася за ініціативи Уповноваженого ВРУ з прав людини Людмили Денісової.

Зокрема, положення вказаної статті поширюють свою дію виключно на жінок. При цьому, чоловіки, які мають дітей віком до семи років, позбавлені права на звільнення від відбування покарання з випробуванням, що становить дискримінацію за ознакою статі. Водночас, законодавством України передбачено рівні права на виховання та догляд за дитиною для жінок і чоловіків.

Під час зустрічі обговорено питання щодо механізму внесення змін до статті 79 КК України, а також визначено відповідального виконавця за розробку та внесення змін до зазначеної статті нормативно-правового акту.

Зокрема, запропоновано внести зміни до зазначеної статті КК України в частині надання суду можливості звільняти засуджених чоловіків, зокрема, які виховують дітей без матері, або якщо мати дитини тривалий час перебуває в лікувальному закладі. Чоловіків пропонується звільняти від відбування покарання за винятком засуджених на строк більше п’яти років за тяжкі і особливо тяжкі злочини, а також за корупційні злочини.