Результати перевірки Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області

08/02/2019 13:57

З метою перевірки дотримання вимог законодавства про захист персональних даних спеціалістами Департаменту моніторингу інформаційних прав Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини здійснено візит до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області.

Під час візиту встановлено, що Фонд здійснює обробку персональних даних працівників Фонду, застрахованих осіб та осіб, які притягуються до адміністративної відповідальності за порушення законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності та за порушення законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

Отже, під час своєї діяльності Фонд здійснює обробку персональних даних до яких, відповідно до законодавства, застосовуються особливі вимоги.

Зважаючи на наведене, відповідно до вимог Закону України «Про захист персональних даних» Фонд як володілець персональних даних повідомив Уповноваженого про обробку персональних даних, яка становить особливий ризик для прав і свобод суб’єктів персональних даних. Крім того, Фондом визначено та повідомлено Уповноваженого про відповідальну особу, що організовує роботу, пов’язану із захистом персональних даних.

За попередніми результатами перевірки встановлено, що в цілому обробка персональних даних Фондом здійснюється з дотриманням основних вимог законодавства про захист персональних даних в тому числі з урахуванням вимог Типового порядку обробки персональних даних, затвердженого наказом Уповноваженого Верховної Ради України з  прав людини.

В ході перевірки працівникам Фонду надавалися рекомендації та роз’яснення по усуненню недоліків та звернено увагу на неухильному дотриманні норм Закону України «Про захист персональних даних».

Наразі триває опрацювання зібраних під час перевірки матеріалів. Відповідно до вимог законодавства готується Акт перевірки додержання   законодавства про захист персональних даних.