Уряд дослухався до рекомендацій Уповноваженого щодо необхідності актуалізації переліків населених пунктів, тимчасово не підконтрольних Уряду України

08/02/2018 15:52

Протягом 2017 року тривало провадження Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо необхідності внесення змін до Переліків населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та Переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 № 1085-р.

Останні зміни до вказаних переліків вносились ще 2 грудня 2015 року. Водночас численні звернення до Уповноваженого з прав людини як від громадських організацій, так і безпосередньо від внутрішньо переміщених осіб свідчили про те, що в районі проведення антитерористичної операції деякі населені пункти Донецької та Луганської областей фактично не перебувають під контролем органів державної влади або тривалий час зазнають негативних наслідків збройного конфлікту. При цьому, ці населені пункти не включені до вищевказаних переліків.

Вказана ситуація створювала для мешканців таких населених пунктів об’єктивні перешкоди в реалізації ними своїх прав і свобод. Зокрема, вони були позбавлені доступу до механізмів реалізації прав за місцем проживання, а також права на отримання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам.

Щодо питання необхідності актуалізації переліків населених пунктів, Уповноважений з прав людини зверталась до Прем’єр-міністра України і Міністерства внутрішніх справ України.

У результаті 7 лютого 2018 року на засіданні Уряду було затверджено розпорядження «Про внесення змін у додатки 1 і 2 до розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 року № 1085», яким уточнено переліки населених пунктів.