Уповноважений продовжує здійснення моніторингу дотримання права на освіту неповнолітніх, які тримаються у слідчих ізоляторах

08/12/2017 15:49

З цією метою працівник Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Секретаріату Уповноваженого спільно з регіональним представником Уповноваженого в Одеській області відвідали Одеський слідчий ізолятор.

На момент візиту в СІЗО перебувало 9 неповнолітніх. Як було з’ясовано, освітній процес забезпечують вчителі Одеської вечірньої (змінної) загальноосвітньої школи № 19. Заняття для дітей організовано в дві зміни: 9, 10 класи – з 9:30, 11 клас – з 14:30. На відміну від Київського СІЗО вчителі проводять заняття відповідно до затвердженого розкладу.

Водночас під час спілкування моніторингової групи з вчителями та неповнолітніми з’ясовано, що є ціла низка питань, які потребують невідкладного вирішення та врегулювання.

Так, уроки відвідують усі діти одночасно незалежно від того, в якому класі вони навчаються: і в першу, і в другу половину дня; під час проведення уроків для учнів 10 класу (інформатика, алгебра) із 7 присутніх, лише двоє навчаються в 10 класі.

У дітей відсутні зошити, вони пишуть на окремих аркушах, які приносять на уроки вчителі. Зошити є лише для контрольних робіт, які зберігаються у вчителів-предметників.

Парти не відповідають зросту неповнолітніх. При цьому діти навчаються, як вже зазначалося, цілий день.

За результатами моніторингового візиту буде направлено акт реагування Уповноваженого до Міністерства юстиції України.