Завдяки втручанню Уповноваженого поновлено права родини з Дніпропетровщини на отримання субсидії

08/01/2019 10:13

До Уповноваженого звернулась родина, яка перебуває у складних життєвих обставинах із міста Дніпра щодо відмови у призначенні їй житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.

Так, у травні 2018 року голові домогосподарства при проведенні управлінням соціального захисту населення автоматизованого розрахунку житлових субсидій було відмовлено у її призначенні, посилаючись на пункт 6 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (зі змінами), оскільки у одного із членів домогосподарства були відсутні доходи за розрахунковий період та не було сплачено єдиний соціальний внесок у мінімальному розмірі.

Відповідно до пункту 7 Положення житлову субсидію може бути призначено за рішенням комісії у разі відсутності доходів або якщо розмір доходу менший ніж розмір мінімальної заробітної плати виходячи з конкретних обставин, що склалися у домогосподарстві.  

З метою захисту прав членів родини з Дніпропетровщини Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було надіслано звернення до голови районної у місті Дніпро ради з пропозицією повторного об’єктивного та всебічного розгляду комісією питання призначення голові домогосподарства житлової субсидії на опалювальний період з урахуванням конкретних обставин сім’ї.

За результатами розгляду акту реагування Уповноваженого було проведено повторне засідання комісії, рішенням якої сім’ї призначено житлову субсидію на опалювальний період 2018-2019 років. Також у зв’язку з скрутним матеріальним становищем родині виділено кошти з місцевого бюджету на виплату одноразової матеріальної допомоги.