Людмила Денісова та представники делегації з Литви перевірили роботу КПВВ «Майорське»

08/11/2018 16:55

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова разом з Головним парламентським Омбудсманом Литви Аугустінасом Норматасом та послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом здійснили моніторинговий візит на контрольний пункт в’їзду-виїзду «Майорське», що на Донеччині.

Під час візиту Людмила Денісова та представники делегації з Литви зустрілись з представниками Державної прикордонної служби України, Державної фіскальної служби та громадянами, які перетинають лінію зіткнення.

З’ясувалося, що часто не працює Реєстр дозволів для переміщення осіб в районі проведення АТО. Через це утворюються довжелезні черги на кілька годин.  Пояснюється це проблемами з Інтернетом. Під час перевірки мав місце такий збій, проте робота була відновлена.

Людмила Денісова відмітила, що умови перетину через лінію зіткнення значно покращились. На території КПВВ є облаштовані міжнародними організаціями пункти допомоги. Там люди можуть погрітися, випити чаю та отримати медичну допомогу.

При цьому, як зазначила Омбудсман, інфраструктура не розрахована на ту кількість людей, які щодня перебувають на КПВВ. Зокрема, не вистачає біотуалетів.

Ще однією проблемою є те, мобільний пункт «Ощадбанку» працює нерегулярно і люди на це скаржаться. Людмила Денісова зауважила, що має бути узгоджений з Пенсійним фондом і оприлюднений графік роботи пункту банку, щоб люди могли безперешкодно отримувати свої кошти.