Доступ дітей з інвалідністю до Центру соціально-психологічної реабілітації обмежено

08/11/2018 17:10

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини здійснює постійний моніторинг за дотриманням прав людей з інвалідністю, зокрема й у сфері доступу до закладів соціально-психологічної реабілітації.

Працівниками Секретаріату Уповноваженого було проведено моніторинг Центру соціально–психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями в Подільському районі міста Києва.

Послуги у Центрі отримують 98 дітей з інвалідністю та 52 молоді особи з інвалідністю.

Під час візиту встановлено, що у закладі надаються психологічні, соціально-педагогічні, соціально-медичні послуги, сприяють розвитку творчих здібностей дітей та молоді з інвалідністю. Також створено умови для повноцінного спілкування дітей. Надаються правові та інформаційні послуги їх батькам.

Приміщення Центру має доступний центральний вхід з вулиці. Дверні отвори пристосовані для проходження інвалідного візка (не менше 90 см).

У той же час, заклад розташований на 2 поверсі двоповерхової будівлі. В приміщенні наявні спеціально обладнані засоби, пристосовані для таких дітей та молоді, однак відвідувачі Центру не в змозі самостійно дістатись на другий поверх.

Слід зазначити, що за словами співробітників Центру, працівники особисто допомагають дітям та молодим особам з інвалідністю з порушенням опорно-рухового апарату підійматися до центру.

Коридори приміщення достатньо широкі для проходження інвалідного візка, однак кабіна санітарного вузла не пристосована для потреб осіб з інвалідністю, зокрема відсутні малогабаритні поручні.

З метою покращення ситуації щодо безперешкодного користування особами з інвалідністю послугами, які надаються у цьому закладі результати моніторингу будуть направлені до Подільської районної у місті Києві державної адміністрації.