Перші шкільні омбудсмани готові популяризувати права дитини серед своїх однолітків

08/11/2017 10:01

3–4 листопада  2017 року   відбувся другий етап тренінгу для учнів старших класів загальноосвітніх навчальних закладів міста Києва  «Навчання шкільних омбудсманів», який організовано Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у співпраці з Координатором проектів ОБСЄ в Україні та Всеукраїнським громадським центром «Волонтер».

У цій частині тренінгу його учасники дізналися про національні та міжнародні механізми захисту прав дитини. Також представники Секретаріату Уповноваженого ознайомили дітей з історією виникнення інституту українського омбудсмана,  його повноваженнями і діяльністю.

Набуті під час тренінгу знання старшокласники мали змогу закріпити, виконуючи практичні вправи та завдання.

Крім того, за результатами тренінгу учасники напрацювали і презентували ідеї заходів та проектів для популяризації прав дитини серед своїх однолітків, а також створення інституту шкільних омбудсманів в Україні.

Діти скористалися нагодою  поставити запитання Представнику Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксані Філіпішиній. Зокрема, школярів цікавили питання  як стати омбудсманом, яку освіту  для цього треба здобути, з якими проблемами стикаються працівники Секретаріату Уповноваженого з прав людини в повсякденній роботі тощо.

За підсумками тренінгу учасники отримали сертифікати, засвідчені Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Валерією Лутковською та Координатором проектів ОБСЄ в Україні, Послом Вайдотасом Вербою.