Проблеми людей на Сході. Уповноважений ознайомилася з висновками незалежного дослідження

07/09/2018 13:00

Сьогодні Людмила Денісова зустрічалася з аналітиком з питань України та країн Східного партнерства Міжнародної Кризової Групи Катаріною Квін-Джадж. Представниця міжнародної організації детально розповіла про порушені права жителів тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Фахівці Кризової Групи усю роботу проводили безпосередньо в ОРДЛО. Упродовж 10 місяців вони взяли інтерв’ю у майже двох сотен людей. У ході розмов вивчали точку зору тих, хто найбільше постраждав через збройний конфлікт.

«Постійне безгрошів’я, нестача продуктів харчування та ліків, шалені черги на контрольних пунктах в’їзду-виїзду. Про ці проблеми я знала і раніше та намагалася відновити порушені права українців. Але зараз у цьому може переконатися і міжнародна спільнота завдяки висновкам незалежних експертів» - впевнена Людмила Денісова.

За результатами дослідження аналітики підготували звіт. Під час зустрічі сторони домовилися, що найближчими днями Офіс Омбудсмена отримає його та зможе детально вивчити. Він важливий для Уповноваженого з точки зору використання даних в своїй діяльності, а також для оцінки усієї ситуації щодо реалізації прав і свобод людини на території збройного конфлікту.

Крім того, пані Катаріна Квін-Джадж повідомила, що експерти готуються вже до іншого дослідження. Представники міжнародної організації вивчатимуть питання економіки конфлікту на Сході. Тож, сторони домовилися про залучення представників Офісу Омбудсмена до вивчення цього питання.

Людмила Денісова вважає, що сьогодні наша держава потребує правдивої та об’єктивної інформації про ситуацію на Сході України. Саме тому на зустрічі обговорили також і перспективу підписання Меморандуму про співпрацю між Офісом Уповноваженого та цією міжнародною організацією.