Валерія Лутковська: «Держава має сприяти реалізації свободи об’єднань, а не втручатись у їхню діяльність»

07/09/2017 17:42

Таке переконання висловила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, підтримуючи спільне звернення правозахисників щодо законопроектів №6674 та №6675.

Водночас Валерія Лутковська вітає принципову позицію Президента України Петра Порошенка, висловлену під час сьогоднішнього свого щорічного звернення до депутатів, щодо якомога швидшого ухвалення Парламентом внесеного ним законопроекту про скасування електронного декларування для громадських активістів-антикорупціонерів.

«У липні я вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроект про скасування електронного декларування для громадських активістів, просив би підтримати його», – заявив Петро Порошенко, додавши, що запровадження такого декларування було «нашою спільною помилкою, а помилки треба виправляти».

У цьому зв’язку Уповноважений з прав людини також висловлює сподівання, що народні депутати підтримають заклик Президента України і ухвалять відповідний законопроект.   

Нагадаємо, сьогодні Правозахисний порядок денний у своїй відкритій заяві вимагає у Президента України та Верховної Ради України припинити наступ на громадські об’єднання.

Так, 10 липня 2017 року Президент України вніс на розгляд до Парламенту законопроекти № 6674 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об’єднань та використання міжнародної технічної допомоги» та № 6675 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об’єднань та використання міжнародної технічної допомоги».

У своєму спільному зверненні від 13 липня 2017 року Уповноважений з прав людини, Українська Гельсінська спілка з прав людини та Харківська правозахисна група наголошували, що вказані законопроекти порушують міжнародні стандарти свободи об’єднань і є дискримінаційними в порівнянні з іншими суб’єктами господарювання.