Людмила Денісова провела черговий особистий прийом громадян, які звернулися до Омбудсмена по допомогу

07/08/2018 17:40

Так, до Уповноваженого звернулася сестра військовослужбовця- контрактника, якого минулого року побили у військовій частині. За її словами, чоловік, який проходив військову службу в одній із військових частин, у липні 2017 року відмовився їхати у відрядження через стан здоров’я.

«Командир, користуючись службовим становищем, вивозив його у невідомому напрямку, де з нього знущались. Після цього він втратив свідомість, потім більше місяця провів у реанімації, ще вісім місяців проходив курс лікування. Була відкрита кримінальна справа, але досудове слідство щодо цього інциденту триває і досі», - зазначила сестра потерпілого.

Наразі, за її словами, проводиться досудове розслідування але нікому не висунуте звинувачення, а прокуратура намагається зробити винним потерпілого. Омбудсмен прийняла звернення та ініціюватиме перевірку військової частини, де стався інцидент.

Також Людмила Денісова прийняла звернення від жительки Бориспільського району, яка поскаржилася на те, що співробітниця СБУ в незаконний спосіб заволоділа її землею. Громадянка виграла суди, було знесено паркан, проте досі на території залишається незаконна забудова.

При цьому, за її словами, досі не відкриті кримінальні провадження та не вручена підозра особі, яка незаконно заволоділа ділянками.

Крім того, Омбудсмен розглянула звернення жінки, сина якої засудили до довічного ув’язнення у 1999 році, і таким чином він відбув уже 20 років покарання. За словами жінки, було звернення щодо цієї справи до ЄСПЛ і там дали рекомендацію поновити розгляд справи, проте вже багато років минуло і ніхто цього не робив.

«Подам звернення до Генерального прокурора, щоб він звернув увагу на це питання. Але якщо людина 20 років ув’язнена, то вже можна подавати на помилування», - зазначила Людмила Денісова.

По допомогу до Омбудсмена прийшла жінка, яка зверталась до Пенсійного фонду щодо перегляду пенсії чоловіка. Її чоловік помер п’ять років тому. До смерті він, як ліквідатор аварії на ЧАЕС, мав отримувати пенсію  12 тисяч гривень, проте через помилку він отримував її не у повному обсязі. Тепер жінка намагається отримати різницю, яку її чоловік не доотримав.

Поспілкувавшись з громадянами, Людмила Денісова взяла під особистий контроль всі звернення. Отримані під час прийому документи та матеріали будуть вивчені та направлені на розгляд до відповідних державних органів.