"Влада Запоріжжя має вжити невідкладних заходів для створення у місті закладу з надання паліативної допомоги", - Регіональний координатор Уповноваженого

07/06/2018 18:25

Працівник Секретаріату Уповноваженого та Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Запорізькій області здійснили повторний моніторинговий візит до Благодійної установи "Хоспіс Архангела Гавриїла" у м. Запоріжжі.

Було встановлено, що виявлені під час попереднього відвідання хоспісу у січні 2016 року проблеми лише поглибилися. Зокрема, бюджет міста не передбачає фінансування благодійної установи. А Товариство Червоного Хреста ще у 2017 році припинило виплату зарплати чотирьом медичним працівникам, через що штат працівників закладу довелося скоротити вдвічі.  Наразі хоспіс існує лише за пожертви, що фактично ставить під загрозу його існування.

Вже у серпні хоспіс може припинити свою роботу, про що вже поінформовано 19 пацієнтів та їхніх представників.

За результатами моніторингу готується звіт, який міститиме рекомендації  керівництву Запоріжжя невідкладно вжити заходів для створення закладу з надання паліативної допомоги, а також забезпечення права пацієнтів «Хоспісу Архангела Гавриїла» на належну медичну допомогу.

Як вже повідомлялося, у  Запорізькій області також відсутнє паліативне відділення для дітей. На всю область лише одна палата паліативної допомоги в обласному будинку дитини  «Сонечко».