Валерія Лутковська: «Зроблено важливий крок для вдосконалення системи переміщення людей у зоні АТО»

07/05/2015 12:10

Про це Уповноважений Верховної Ради України з прав людини повідомила під час телемарафону «Україна понад усе» в ефірі «5 каналу».

За словами Валерії Лутковської, 5 травня під час наради СБУ, присвяченій темі вдосконалення пропускної системи у межах Донецької та Луганської областей, було створено робочу групу за участю представників СБУ, і представників громадськості, і представника Офісу Уповноваженого, яка має запропонувати таку пропускну систему, яка буде відповідати стандартам у галузі прав людини і конституційній нормі, яка гарантує свободу переміщення.

«Незважаючи на те, що створення робочої групи можна сприймати зі скепсисом, проте, вселяє надію на її ефективність те, що по-перше, з моменту створення робочої групи, засідання відбуваються щодня – тобто є інтенсивний рух у напрямі вирішення питання пропускної системи. По-друге, до складу робочої групи входять представники тих громадських організацій, які вкрай зацікавлені в удосконаленні цієї системи, тобто це ті волонтерські організації, які майже щодня перетинають лінію зіткнення з метою допомоги тим, хто залишився на непідконтрольній Уряду України території. Відповідно є сподівання, що ці активісти і стануть тією рушійною силою, яка прискорить вирішення питань щодо поліпшення існуючої процедури перетину лінії зіткнення, недопущення порушення прав громадян та убезпечить їх», – зазначила Валерія Лутковська.

Відповідаючи на питання ведучої щодо ефективності електронної пропускної системи в зоні АТО, Омбудсман України скептично охарактеризувала необхідність винятково електронної системи перепусток. Адже, враховуючи те, що на окупованій території залишилися переважно літні люди, винятково про електронну заявку через інтернет не може йти мови.

Детальніше про ці питання, а також про порушення прав людини в публікаціях персональних даних і про заходи, які вживає Офіс Омбудсмана у справах військовополонених Надії Савченко, Олега Сенцова та інших,  можна дізнатись, переглянувши відео з телемарафону «Україна понад усе».