Дотримання прав військовослужбовців, поліцейських та ветеранів Чернігівщини перевірила моніторингова група Секретаріату

07/03/2019 11:18

Співробітники Секретаріату Уповноваженого здійснили моніторинговий візит до Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Збройних Сил України і Управління патрульної поліції в Чернігівській області.

Візит було здійснено з метою здійснення парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина щодо осіб, які проходять службу в Збройних Силах та підрозділах Патрульної поліції, дотримання соціальних гарантій цієї категорії осіб, а також дотримання визначених законами України прав та свобод ветеранів служби і призовників.

Під час візиту проведено бесіди з військовослужбовцями Центру комплектування, військовозобов’язаними і військовими пенсіонерами, які перебувають у ньому на обліку. Члени робочої групи ознайомилися з заходами, які здійснюються центром з підготовки до весняного призову громадян на строкову військову службу. Також вивчено діяльність центру із оформлення документів для призначення пенсій за вислугу років звільненим військовослужбовцям, та роботу з ветеранами, забезпеченню їх санаторно-курортним лікуванням.

Слід зазначити, що робота з організації призову громадян на військову службу здійснюється у відповідності з вимогами закону. Особи, які мають скарги на стан здоров’я, направлені для поглибленого обстеження до медичних закладів. Впродовж минулого року підготовлено документи для проходження трьома призовниками, у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, альтернативної служби.

Водночас потребує нагального вирішення питання нормативного закріплення за Центрами повноважень щодо розгляду питань з надання колишнім військовослужбовцям Збройних Сил статусу учасника бойових дій, як це здійснюється комісіями військових комісаріатів.

У зв’язку з реорганізацією ряду обласних військкоматів у Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, звільнені військовослужбовці, позбавлені можливості реалізувати право на отримання такого статусу.

У Центрі комплектування та Управлінні патрульної поліції створені належні умови несення служби особовим складом. Скарг та нарікань з питань грошового, речового та інших видів забезпечення, умов розміщення цієї категорії військовослужбовців і поліцейських не надходило.

Хоча слід зазначити, що приміщення Територіального центру потребує ремонту.

Виявлені факти порушення прав громадян та недоліки доведені до керівництва об’єктів перевірки. Їх вирішення взято на контроль.