Під час моніторингового візиту були виявлені порушення конституційних прав громадян Львівщини у сфері земельних та житлових прав

21/11/2018 15:27

У рамках реалізації стратегічних напрямів діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на 2018 рік щодо дотримання конституційних прав громадян у сфері земельних та житлових прав здійснено моніторинговий візит до Жовтанецької сільської об’єднаної територіальної громади Кам’янка-Бузького району Львівської області та до Давидівської сільської об’єднаної територіальної громади Пустомитівського району Львівської області.

Моніторинговим візитом виявлено низку порушень прав громадян на інформацію, а також недотримання норм житлового законодавства.

Зокрема, не ведеться Єдиний державний реєстр громадян, які потребують поліпшення житлових умов, не ведеться облік громадян, які мають право на отримання квартир, садибних жилих будинків із житлового фонду соціального призначення, облік об’єктів комунальної власності, які можуть використовуватися як соціальні та можуть бути надані громадянам із соціального квартирного обліку, а також не здійснюється оприлюднення переліку цих об’єктів.

Також не оприлюднюється інформація стосовно громадян, які потребують поліпшення житлових умов та можуть отримати безоплатне житло або за доступну для них плату.

Моніторинг земельних прав виявив, що в залежності від місця проживання громадян обмежується їх право в отриманні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, що є порушенням статті 24 Конституції України, якою визначено, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом, та порушення вимог частини сьомої статті 118 Земельного кодексу України, яка не передбачає такої відмови.

Моніторинг здійснювався в рамках проекту «Зміцнення потенціалу Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії.