Людмила Денісова: «Ми дякуємо проекту ЄС Twinning Ombudsman, для нашої держави підтримка європейських країн, безумовно, актуальна»

07/12/2018 14:28

У п’ятницю, 7 грудня, Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та команда литовських і австрійських партнерів відзначають завершення проекту ЄС Twinning Ombudsman.

На актуальності підтримки європейських країн в розвитку інституту Омбудсмана в Україні наголосила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, відкриваючи конференцію з нагоди завершення дворічного проекту ЄС Twinning Ombudsman. Проект сприяв підвищенню ефективності діяльності Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та допомогав у розробці інструментів моніторингу, попередження та усунення порушень прав людини, а також відновлення порушених прав. Офіс Омбудсмена вже використовує нові практики та методології у своїй щоденній роботі.

Як зазначила пані Омбудсман, проект допоміг зробити ретельний аналіз європейського та українського законодавства та правильні висновки щодо того, чого не вистачає в роботі. За словами Людмили Денісової, рекомендації, отримані упродовж проекту вже затверджені і використовуються як Уповноваженим ВРУ з прав людини, так і Офісом Омбудсмана.

У рамках проекту відбувалися й інші заходи, зокрема тренінги, навчання працівників Секретаріату Уповноваженого. Як сказала Людмила Денісова: «Ви додому, а ми тут залишимось і будемо використовувати результати проекту. І наші тренери будуть навчати інших працівників, здійснювати просвітницьку діяльність для громадськості, правозахисних організацій, і перш за все, як ми уже домовлялись, – будемо навчати і політиків, тому що вони з нами приймають рішення».

Пані Омбудсман подякувала європейським партнерам і за допомогу в розробці двох актуальних законопроектів – «Про внесення змін до Закону про Уповноваженого Верховної Ради з прав людини» і щодо «Захисту персональних даних». «У нас практично є те, що можна взяти за основу, доопрацювати згідно нашого законодавства і вносити на розгляд Верховної Ради України», - зауважила Л.Денісова.

Також пані Омбудсман подякувала міністру закордонних справ Литовської республіки Лінасу Лінкявічюсу і в його особі – Президенту Литви Далі Грібаускауйте за їхню позицію щодо підтримки України. «Це вкрай важливо для нас… цей випадок, який стався 10 днів тому щодо захоплення наших військовослужбовців у Керченській протоці. Зараз я особисто і мій Офіс займаємося тим, щоб визволити наших військовополонених з російського полону...» - сказала Людмила Денісова.

На завершення конференції Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова підписала меморандум про співпрацю з Аугустінасом Нормантасом, Омбудсманом, керівником офісу Омбудсманів Сейму Литовської Республіки.