«Досвід Грузії у вирішенні проблем внутрішньо переміщених осіб для нас є дуже важливим» - Уповноважений

06/08/2018 13:43

Про це Людмила Денісова заявила на зустрічі з Послом Грузії паном Гелою Думбадзе.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини зустрілась з паном Г. Думбадзе з метою налагодження співробітництва у питаннях внутрішньопереміщених осіб.

«Грузія має великий досвід виплати пенсій та розрахунку потреб внутрішньо переміщених осіб. Також нас цікавить питання перехідного правосуддя. Досвід Грузії допоможе нам у вирішенні цих питань» - зазначила Уповноважений.   

Пан Гела Думбадзе повідомив, що в Грузії питаннями ВПО опікується Міністерство у справах примусово переміщених з окупованих територій осіб, біженців та розселення та підкреслив,  що грузинська сторона готова до співробітництва та обміну досвідом.

Крім того, Людмила Денісова повідомила Посла Грузії про зрив домовленостей Президентів України та Росії про безперешкодне  дзеркальне відвідування політичних в’язнів.

«Під час мого перебування на території РФ з’ясувалось, що у Омбудсмена РФ немає достатніх повноважень, таких як у мене, для виконання домовленостей Президентів наших держав. Тетяна Москалькова не може провести мене до ув’язненого, аби я особисто пересвідчилась в якому він стані. Нібито, на це потрібен дозвіл Федеральної Служби виконання покарань Росії. Який, звісно, не було надано» - зауважила Уповноважений.

Під час зустрічі Людмила Денісова та Гела Думбадзе дійшли висновку, що необхідно вивчати досвід України та Грузії на конкретних прикладах та домовились консолідувати зусилля у подальшій співпраці.