Відбувся моніторинговий візит до підрозділів Державної прикордонної служби України, які дислокуються на західному кордоні держави

06/07/2018 16:42

У рамках реалізації повноважень з цивільного контролю над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави, в червні поточного року здійснений моніторинговий візит до підрозділів прикордонної служби, що охороняють державний кордон на заході України.

Під час моніторингового візиту, було перевірено питання додержання соціально-економічних і гуманітарних прав військовослужбовців та членів їх родин. Особлива увага приділялася питанню організації та адаптації військовослужбовців строкової служби, які були призвані весною 2018 року та після проходження відповідного навчання, вже направлені на ділянки державного кордону.

Під час моніторингу було з’ясовано, що грошове забезпечення військовослужбовцям нараховується і виплачується відповідно до діючих норм у повному обсязі. Продовольче забезпечення та організація харчування перебувають на належному рівні. Відпустки особовому складу надаються у відповідності до затверджених графіків. Військовослужбовцям строкової служби забезпечена можливість спілкування з рідними.

Також моніторинговим візитом було перевірено дотримання навчального плану та умови проведення навчання особового складу в навчальному центрі Державної прикордонної служби України, який здійснює початкову підготовку військовослужбовців та підготовку фахівців-кінологів для потреб прикордонної служби.

Загалом значних порушень виявлено не було. Кордон нашої держави перебуває в надійних і мужніх руках.

Але, наразі наявні проблемні питання, на які буде звернуто увагу Державної прикордонної служби України, а саме, щодо першочергового забезпечення житлом найбільш соціально вразливих категорій військовослужбовців та належного забезпечення особового складу речовим майном.