«Прийняття Закону про жертви збройного конфлікту дозволить знизити  напругу в суспільстві та надасть поштовх національному діалогу» - Представник Уповноваженого Андрій Мамалига

06/07/2018 19:29

На круглому столі на тему «Перехідне правосуддя, демілітаризація, сталий мир : досвід Колумбіі для України», за участю правозахисників та громадських діячів, головним доповідачем  став  екс- міністр внутрішніх справ Колумбіі  Доктор Хуан Фернандо Крісто.

Доктор Крісто поділився з присутніми власним досвідом врегулювання 50-річного збройного конфлікту в Колумбіі та розповів про основи перехідного правосуддя  за мирним договором  з революційними збройними силами (ФАРК). Він розповів, що за час конфлікту загинуло 260 тисяч колумбійців,  а кількість внутрішніх переселенців склала майже 7  мільйонів осіб. 

Представник Уповноваженого з питань партнерства з інститутами громадянського суспільства Андрій Мамалига подякував доктору Крісто за цікаву розповідь та зауважив: «Хоча в Україні відбувається не внутрішній збройний конфлікт, а агресія з боку Росіі, досвід Колумбіі є надзвичайно корисним, особливо в питаннях створення спецтрибуналів  та  прийняття Закону про жертви».