Регіональне представництво Уповноваженого у Львівській області співпрацюватиме з Центром з надання БВПД

06/06/2018 11:05

Представники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Львівській області 4 червня провели робочу зустріч з Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області.

На зустрічі обговорили ключові напрямків співробітництва на регіональному рівні в рамках Меморандуму про співпрацю, підписаного Уповноваженим Людмилою Денісовою та Координаційним центром з надання правової допомоги.

За словами представника Офісу Уповноваженого Наталії Малих, конструктивна співпраця двох структур дасть можливість вчасно виявляти та попереджувати випадки катувань та інших нелюдських видів поводження, а також порушень права на отримання безоплатної вторинної правової допомоги.

Особливу увагу було приділено питанню налагодження ефективної взаємодії щодо обміну інформацією про виявлені випадки затримання осіб без належного оформлення їхнього статусу, а також надання адвокатами затриманим особам безоплатної вторинної правової допомоги неналежної якості.

У ході розмови представники Центру висловили готовність брати участь у спільних моніторингових візитах до місць несвободи, які здійснюються Національним превентивним механізмом, після розробки механізму їх відбору та навчання.

За результатами зустрічі представники Секретаріату Уповноваженого та Центру з надання БВПД домовились щодо спільної роботи зі скаргами та зверненнями осіб, які перебувають в місцях несвободи, громадян, які незадоволенні якістю послуг з безоплатної правової допомоги, а також здійснення спільних заходів, спрямованих на підвищення рівня правової поінформованості громадян щодо захисту своїх прав.