Уповноваженим здійснюється моніторинг стану реалізації Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН «Жінки, мир, безпека»

06/06/2017 13:59

В умовах збройного конфлікту на Сході України, Резолюція Ради Безпеки ООН № 1325 «Жінки, мир, безпека» набула особливого значення.

Так, у Щорічній доповіді за 2016 рік Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини наголошено на важливості реального виконання Національного плану дій з виконання резолюції 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року (розпорядження Кабінету Міністрів України від 24.02.2016), зокрема таких завдань, як: удосконалення законодавства у сфері запобігання та протидії насильству щодо жінок; створення системи всебічної допомоги жінкам, постраждалим від конфлікту; організація фахової підготовки кадрів в частині запобігання та протидії всім формам насильства щодо жінок в умовах конфлікту, зокрема військовослужбовців, працівників правоохоронних органів, соціальних та медичних працівників; координація діяльності суб’єктів взаємодії, які працюють над впровадженням резолюції Ради Безпеки ООН 1325.

З метою моніторингу ефективності реалізації Національного плану дій направлено звернення до Міністерства соціальної політики України з проханням надати звіт щодо його виконання у 2016 році. За результатами аналізу наданого звіту прийматиметься рішення щодо відповідного реагування.

Нагадаємо, Резолюція Ради Безпеки ООН № 1325 підкреслює важливу роль жінок у запобіганні та врегулюванні конфліктів, миротворчості та важливості рівної і всебічної участі жінок у зусиллях з підтримки та сприяння зміцненню миру і безпеки.