Уповноважений звернула увагу на низьку обізнаність суддів місцевих судів щодо адміністративної відповідальності осіб за вчинення насильства в сім’ї

06/06/2017 12:13

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини постійно здійснює контроль за дотриманням прав жінок і чоловіків на захист від насильства в сім’ї. Зокрема, в рамках зазначеного контролю Уповноваженим здійснено аналіз адміністративної практики щодо вчинення насильства в сім’ї, невиконання захисного припису або непроходження корекційної програми.

Під час моніторингу зазначеної проблеми виявлено, що у 2016 році до 857 осіб судами було застосовано стягнення у вигляді штрафу та до 23 осіб застосовано стягнення у вигляді виправних робіт. І це попри те, що 5 березня 2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо врегулювання питання відповідальності за вчинення насильства в сім’ї», згідно з яким зі статті 1732 Кодексу України про адміністративні правопорушення виключено такі види адміністративних стягнень як штраф та виправні роботи.

У зв’язку з цим, Уповноважений з прав людини звернулася до Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з листом, у якому наголосила на низькій обізнаності суддів місцевих судів з останніми змінами, внесеними до законодавства України, які регулюють питання притягнення до адміністративної відповідальності осіб за вчинення насильства в сім’ї.

Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ поінформував, що висновки Уповноваженого з прав людини доведено до відома суддів апеляційних і місцевих судів та акцентовано увагу на недопустимості застосування норм КУпАП, які втратили чинність.