Результати моніторингового візиту до багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей у Чернівцях

06/05/2019 18:25

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Чернівецькій області Леонід Мельников та монітор національного превентивного механізму Богдан Бойко здійснили візит до комунальної обласної спеціалізованої школи-інтернату II-III ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів «Багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей» у Чернівцях.

Ліцей працює з 2011 року. Серед профілів закладу – хімія, біологія, екологія, фізика, сучасні інформаційні технології, спорт, українська та іноземні мови.

Спортсменами у ліцеї по-справжньому пишаються. Серед них – чемпіонки України зі стрільби з лука, призерки міжнародних змагань Ольга Шубкіна, Анна Марчук та Тетяна Жук.

Заклад працює сім днів на тиждень 24 години на добу. Це дозволяє харчувати діток п’ять разів на день, сприяє тренуванням спортсменів, які мають заняття також в суботу та неділю.

Педагогічним колективом ліцею багато зроблено для всебічного розвитку дітей.

В класах та спальних кімнатах проведено ремонтні роботи, учбовий процес здійснюється із застосуванням надсучасних моноблоків, інтерактивних дощок та іншої комп’ютерної техніки, освітні процеси підтримуються використанням інтернет-сервісу мультимедійних дидактичних вправ LearningApps. В усіх кабінетах і спальних корпусах є інтернет. У вересні минулого року у школі було відкрито басейн.

Водночас моніторинговою групою був виявлений і ряд недоліків. Більшість вогнегасників ліцею потребують технічного обслуговування. Не забезпечено питний режим. Доступ до води є лише в їдальні. А коли вона не працює, діти змушені купувати воду за власні кошти в магазині.

Суттєвого покращення потребує організація діяльності кухонних працівників, документообігу в харчоблоці та на продуктовому складі. Виявлено прострочені медикаменти в кабінеті медичного працівника.

Кількість працюючих бойлерів для нагрівання води недостатня і не забезпечує існуючих потреб учнів. Учням, які останні миються у душі систематичною не вистачає гарячої води. Враховуючи спортивний профіль ліцею і, відповідно, підвищену потребу в постійній наявності гарячої води, керівництву ліцею рекомендовано невідкладно вжити заходи з виправлення ситуації.

За результатами моніторингового візиту готуються відповідні документи реагування.