У Цуманській виправній колонії № 84 на Волині умови тримання ув’язнених не відповідають вимогам чинного законодавства

06/05/2019 17:34

В рамках реалізації національного превентивного механізму працівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно із представниками громадськості здійснили плановий моніторинговий візит до Державної установи «Цуманська виправна колонія (№ 84)» та перевірили стан дотримання прав в’язнів.

Під час здійснення візиту члени моніторингової групи відвідали окремі житлові і побутові приміщення установи, ознайомились із документацією та провели вибіркове опитування осіб, які в ній тримаються.

Учасниками моніторингової групи було відзначено задовільний загальний емоційний стан утримуваних в установі осіб. В колонії проводиться робота щодо приведення умов тримання засуджених у відповідність до міжнародних та національних стандартів. Проте мають місце порушення вимог національного законодавства та недотримання міжнародних рекомендацій у сфері поводження із в’язнями.

Під час спілкування із засудженими, інформації стосовно катувань або жорстокого поводження з боку працівників зазначеної установи не надходило.

Під час відвідування штрафних приміщень установи було виявлено, що площа деяких камер не відповідає встановленим нормам, в камерах недостатньо штучного та природнього освітлення.

Моніторингова група звернула окрему увагу на виявлені порушенні в медичній частині установи та інших приміщеннях. Лікарські засоби, які на момент візиту зберігалися в медичній частині установи та аптечці штрафного ізолятора, мали вичерпані строки придатності, що унеможливлює їх застосування у необхідних випадках. Упакування ліків мають ознаки умисного знищення маркувань про терміни придатності. В маніпуляційному кабінеті медичної частини виявлено антисанітарні умови.

В гуртожитках установи електромережі використовуються з порушенням правил пожежної безпеки, що створює небезпеку для життя та здоров’я в’язнів.

За результатом моніторингового візиту до вказаної установи Міністерству юстиції України буде спрямований відповідний звіт із зазначенням виявлених порушень прав засуджених та наданням рекомендацій щодо їх усунення.