Журналістам та молоді Полтавщини регіональний координатор Уповноваженого Віра Яковенко розповіла про правове регулювання доступу до публічної інформації

06/04/2018 14:14

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Полтавській області Віра Яковенко в якості спікера долучилась до семінару-тренінгу проекту «Я маю право» та надала роз’яснення щодо правових підстав доступу до публічної інформації.

 Учасниками тренінгу «Правове регулювання доступу до публічної інформації» стали журналісти ЗМІ Полтавської області та студенти факультету журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

Як зазначила Віра Яковенко, реалізація права на доступ до публічної інформації – це гарантована національним законодавством та міжнародними правовими актами можливість кожного отримувати безпосередньо від суб’єктів владних повноважень офіційні документи про їх діяльність.

Віра Яковенко з журналістами та студентами поділилася практичним досвідом забезпечення права громадян на доступ до публічної інформації, надала роз’яснення щодо правових підстав, вимог та типових помилок при складанні запитів. Крім того, проговорила про механізмаи захисту порушених прав.

Молодь також дізналась, що саме Омбудсмен є  ефективним механізмом контролю за забезпеченням права на доступ до публічної інформації.

Зокрема, це закріплено у статті 17 Закону України «Про доступ до публічної інформації», де зазначається, що «парламентський контроль за дотриманням права людини на доступ до інформації здійснюється Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини». 

Практичною частиною тренінгу став детальний розбір механізму застосування трискладового тесту та можливість оскарження порушених прав до судової гілки влади.

Як зазначила у завершенні регіональний координатор Уповноваженого, забезпечення доступу громадян до публічної інформації є основним індикатором відкритості влади.

«Відкритість та прозорість влади, яка забезпечується зокрема шляхом оприлюднення та надання інформації за запитами, є однією з найважливіших гарантій становлення будь-якого демократичного суспільства. Механізм отримання публічної інформації доступний кожному громадянину, і абсолютно кожен може ним скористатися», - впевнена Віра Яковенко.