Уповноважений Людмила Денісова тримає під своїм контролем ситуацію з екіпажем судна «Норд»

06/04/2018 16:44

Як повідомлялося раніше, за даними Державної прикордонної служби України, судно «НОРД» є українським (порт реєстрації – Керч) і члени суднокоманди, також є громадянами України. За результатами перевірки виявлено факти порушення капітаном і членами суднокоманди порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї і незаконного ведення рибного промислу в акваторії Азовського моря.

Представники Уповноваженого Верховної Ради з прав людини були присутні 6 квітня на судових засіданнях у Маріуполі та Херсоні.

Сьогодні екіпаж судна «Норд» у складі 8 осіб доправили на судове засідання у Маріуполь. Справу розглядають чотири судді, інтереси екіпажу відстоюють два адвокати. Під час судового засідання суддя Дмитро Д’яченко звернув увагу на те, що жоден з членів екіпажу не відмовився від українського громадянства, а оскільки Автономна Республіка Крим тимчасово окупована, то вони залишаються громадянами України.   

Справу капітана розглядає Херсонський суд. Суддя обрав для нього запобіжний захід тримання під вартою до 31 травня з можливістю внесення застави у розмірі 35240 гривень.

Ця справа знаходиться під особистим контролем Уповноваженого Людмили Денісової.