Егідіус Варейкіс поділяє стурбованість Уповноваженого відсутністю в Україні державної стратегії щодо майбутнього внутрішньо переміщених осіб

06/04/2017 16:28

Про це Доповідач Комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи  з питань міграції, біженців та переміщених осіб  заявив під час зустрічі з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини.

У свою чергу, Валерія Лутковська акцентувала увагу Егідіуса Варейкіса  на проблемах, з якими стикаються мешканці території, де проводиться антитерористична операція, і які не мають змоги звідти переселитися у безпечні регіони.

«Я неодноразово відвідувала ці території і нещодавно повернулася з цієї так званої «сірої зони». де мешкають  у тому числі сім’ї з дітьми. І найбільше, що мене вражає, це те, що діти там вже не реагують на вибухи і постріли, і вони вже не ховаються. Підростаюче покоління, яке змушене адаптуватися до таких жахливих умов війни, потребує створення відповідних умов для його розвитку і проведення психологічної реабілітації», - переконана Уповноважений з прав людини.

Як зазначила під час зустрічі Валерія Лутковська, ще одна категорія населення, яка теж потребує уваги держави – це громадяни України, які проживають на окупованих територіях Донбасу. І одна з найголовніших проблем для них - невиплата пенсій.

«На останньому прикладі  рішення Донецького апеляційного адміністративного суду мушу із задоволенням констатувати позитивну судову практику щодо поновлення права громадянина, який мешкає на окупованій території Донецької області, на отримання пенсії. Сподіваюся, що така судова практика сприятиме якнайшвидшому розв’язанню  цієї проблеми на державному рівні», - наголосила Валерія Лутковська.

Учасники зустрічі обговорили також проблеми мобілізованих та демобілізованих військовослужбовців. Це і вчасне проведення ротації в зоні бойових дій, і створення для них відповідних комфортних умов відпочинку та відновлення, і психологічна реабілітація, і більша увага до них з боку центральних та місцевих органів виконавчої влади.