Результати моніторингового візиту до Голопристанської виправної колонії на Херсонщині

06/03/2019 09:56

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в південних областях Олександр Остапенко, регіональний представник Уповноваженого в Херсонській області Лілія Афанасіаді та громадські монітори національного превентивного механізму Тетяна Скляренко та Олександра Мікуцька провели моніторинговий візит до Державної установи «Голопристанська виправна колонія (№7)» в Херсонській області.

Члени моніторингового візиту ознайомилися з умовами тримання засуджених, провели із ними конфіденційні бесіди, а також вивчили стан надання медичної допомоги.

При вказаній установі функціонує Голопристанська спеціалізована туберкульозна лікарня №7 філії ДУ «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України» в Херсонській області, в якій працює близько 90 осіб медичного персоналу. Вакантними залишаються 8 посад лікарів, що зі слів старшої медичної сестри не впливає на якість надання медичної допомоги.

Адміністрацією установи докладаються зусилля щодо створення належних умов утримання засуджених. Силами установи проводяться ремонтні роботи.

Водночас, стан сантехники викликає зауваження. Також монітори звернули увагу керівництва на брак навісів для захисту від атмосферних опадів.

Залишаються невирішеними питання дотримання  права на приватність у вбиральнях та душових кімнатах.

За результатами візиту буде підготовлено звіт, який разом із рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків буде надіслано до Південного міжрегіонального Міністерства юстиції.