Керівник Секретаріату Уповноваженого з прав людини бере участь у слуханнях Міжнародного суду ООН у справі України до Росії

06/03/2017 12:00

Сьогодні, 6 березня 2017 року, у Гаазі в Міжнародному суді ООН розпочинаються слухання за позовом у справі України до Росії. Позов подано в рамках Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

До складу української делегації увійшов керівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Богдан Крикливенко.

Слухання пройдуть у відкритому режимі в Палаці миру з 6 по 9 березня 2017 року. Сьогодні, 6 березня, заслуховуватимуть українську сторону, 7 березня слово буде надано російській стороні, 8 березня – Україні, 9 березня – РФ.

Нагадаємо, Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН 16 січня, у якому стверджує, що Російська Федерація порушує Конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму шляхом надання зброї та інших видів допомоги незаконним збройним формуванням, які вчинили низку актів тероризму на території України. Зокрема, збиття літака «Малайзійських авіаліній» рейсу MH17, обстріли житлових районів Маріуполя та Краматорська, знищення цивільного пасажирського автобуса неподалік від Волновахи і смертоносний вибух під час мирного зібрання в Харкові. На переконання української сторони, порушення Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації Російською Федерацією проявляються у проведенні кампаній дискримінації щодо неросійських громад, які проживають на окупованій території Кримського півострова, зокрема, спільнот етнічних українців і кримських татар, знищення культур цих громад.

Україна також звернулася до Міжнародного суду ООН з проханням запровадити тимчасові заходи, спрямовані на запобігання продовженню порушень прав людини з боку Російської Федерації протягом розгляду справи Судом по суті.