Аксана Філіпішина: «Жінки України мають високий освітній та інтелектуальний рівень, звідси і високий рівень їх свідомості та професійної підготовки»

06/03/2015 14:45

На цьому наголосила Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина під час прес-конференції з нагоди Міжнародного жіночого дня, яка відбулася сьогодні у MediaHub.

Звертаючись із вітальним словом, Представник Уповноваженого зауважила, що протягом багатьох років в Україні, як і в усьому світі, спостерігався розподіл соціальних ролей між чоловіком та жінкою, змінювалась роль жінки в сім’ї, її правовий статус, вплив у суспільстві.

«Жінки складають 54% населення України, мають високий освітній та інтелектуальний рівень, звідси і високий рівень їх свідомості та професійної підготовки.

Своєю активною діяльністю жінки довели, що їм цілком під силу займатися законотворчою діяльністю, будь-якими видами економічної діяльності тощо. Наприклад, жінки становлять значну частину (48%) економічно активного населення, серед державних службовців жінок втричі більше, ніж чоловіків, жінки складають близько 13% чисельності Збройних сил України, що перевищує відсоток жінок у багатьох арміях європейських країн.

Особливо сьогодні варто відзначити активну участь жінок-медиків, жінок-волонтерів, які щодня надають допомогу солдатам у зоні проведення антитерористичної операції, вимушеним переселенцям зі Сходу України», – відзначила Аксана Філіпішина.

Насамкінець Представник Уповноваженого наголосила: «В Україні достатньо жінок, які мають особистий досвід, навички впливу на суспільство, досягнення справедливості, згоди на рівні сім’ї, суспільства та інше. Вони могли б застосовувати свій підхід та знання у врегулюванні конфлікту та досягненні миру».