Через бездіяльність Васильківської районної служби у справах дітей та сім’ї дитина-сирота понад рік живе в психлікарні

06/02/2019 11:33

Співробітники Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Ірина Сергієнко та Олена Темченко спільно з громадським монітором Ольгою Марудою здійснили моніторинговий візит до Київської обласної психіатричної лікарні № 2.

Під час інспектування лікарні було виявлено, що дванадцятирічний хлопець, якого при народженні залишила  мама, а потім відмовилися прийомні батьки, понад рік живе у Київській обласній психіатричній лікарні №2.

У дитини діагноз «легка розумова недостатність», що є наслідком того, що з хлопцем ніхто не займався. Тривалий час він бродяжив, поки не опинився у психлікарні, куди його привіз керівник Васильківської районної служби у справах захисту дітей та сім’ї.

Передбачалося, що в лікарні він перебуватиме місяць, поки не вирішиться проблема влаштування дитини. Але тепер співробітники Васильківської районної служби у справах захисту  дітей та сім’ї на листи та телефонні дзвінки з лікарні не відповідають. Понад рік хлопець не відвідує школу.

Така бездіяльність посадових осіб по відношенню до дитини-сироти є неприпустимою. Відповідні акти реагування будуть скеровані до керівництва Київської обласної державної адміністрації.