Результати моніторингових візитів до районного суду та відділення поліції на Хмельниччині

06/12/2018 12:29

Моніторинг було здійснено в рамках реалізації національного превентивного механізму. 

Візити здійснили Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини у Хмельницькій області Оксана Кізаєва та монітор від системи безоплатної правової допомоги Оксана Банкова.

Зокрема, під час моніторингового візиту до Деражнянського районного суду виявлено відсутність у районному суді  приміщень для тимчасового тримання підсудних , які перебувають під вартою та приміщень для розміщення особового складу варти (конвою); приміщень для конфіденційного спілкування підсудної (засудженої) особи з адвокатом та ознайомлення з матеріалами справи. Також відсутні спеціальні (службові) входи та ізольовані маршрути для конвоювання підсудних (засуджених), а також бокс або огороджений майданчик для спеціального автомобіля на території суду.

Оскільки в Деражнянському районному суді приміщення для тимчасового тримання підсудних , які перебувають під вартою, відсутні, їх  вимушено тримають у стаціонарному загородженні в залі судових засідань на другому поверсі. За таких умов підсудні не мають змоги приймати їжу, не мають вільного доступу до питної води . На момент моніторингу в судовій залі не було питної води для таких осіб.

 В районному суді не дотримуються права осіб з обмеженими фізичними можливостями. Будівля суду не обладнана пандусом, а кнопка виклику, якою б могли скористатися люди з інвалідністю, не працює. Крім того, розташування двох залів судових засідань і канцелярії на другому поверсі робить їх практично недоступними для людей з інвалідністю.

Основні порушення, які було виявили у Деражнянському відділенні поліції Летичівського відділу поліції ГУНП в Хмельницькій області, стосуються ведення облікової документації. Так, з порушенням вимог нормативних документів ведеться Журнал обліку доставлених, відвідувачів та запрошених, наявні незначні розбіжності у журналі інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та протоколах затримання. В протоколах затримання осіб за підозрою у вчиненні злочину не завжди зазначається місце та час фактичного затримання. Натомість зазначається, що затримання було здійснено у приміщенні відділення поліції.

За результатами моніторингу будуть направлені відповідні звіти із рекомендаціями щодо усунення виявлених порушень.