Розпочалися навчальні тренінги з питань застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод

06/12/2016 15:24

Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини за фінансової підтримки Уряду Канади протягом 5-6 грудня 2016 року в м. Дніпро проводиться навчальний тренінг з питань застосування  Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини в аспекті гарантій статей 2, 3, 5, 8 та 10 (доступ до інформації). Тренінг організовано в рамках реалізації проекту «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя».

До участі у заході запрошено суддів, працівників органів прокуратури та Служби безпеки України.  

Під час тренінгу обговорюються актуальні питання гарантій Конвенції з прав людини в сфері права на свободу та особисту недоторканність (стаття 5), позитивних зобов’язань держави здійснювати ефективне розслідування за фактами смерті (зникнення) особи, попередження катувань або неналежного поводження (статті 2, 3), вимоги статті 8 Конвенції в аспекті здійснення негласних слідчих розшукових дій.

Крім того, окрема увага приділяється вимогам статті 10 Конвенції щодо гарантій доступу до інформації, а також вимогам національного законодавства в сфері доступу до публічної інформації.    

8-9 грудня цього року заплановано проведення аналогічного тренінгу у м. Харкові.