Богдан Крикливенко: «Ми спостерігаємо постійне зниження рівня уваги до Національної стратегії у сфері прав людини»

05/09/2017 15:24

Таке переконання висловив керівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини під час презентації тематичного звіту за результатами моніторингу імплементації Національної стратегії у сфері прав людини «Права людини як айсберг в океані реформ».

«Наприкінці серпня цього року виповнилося 2 роки з дня затвердження Президентом України Національної стратегії у сфері прав людини, на яку покладалися наші великі сподівання, а процес підготовки якої був чи не взірцевим прикладом консолідації зусиль державних органів і громадянського суспільства. Минуло два роки, а рівень виконання Плану дій з реалізації Національної стратегії не просто невтішний, він демонструє те, чого ми всі так боялися, – Нацстратегія перетворюється у викладену на папері декларацію про наміри», – зазначив Богдан Крикливенко.

За його словами, через таке байдуже ставлення державних органів інтерес до Нацстратегії втрачається і з боку експертного середовища. Так, відповідно до цього документа до 30 червня 2017 року мали бути виконані 402 заходи, натомість виконано було лише 88 заходів, частково виконано – 41, у стані виконання – 171, не виконано – 102 заходи.

«Хоча ми і спостерігаємо стіну нерозуміння і байдужості, ми не повинні опускати руки і від імені Офісу Омбудсмана я запевняю, що ми будемо робити все можливе для того, щоб не дати забути про цей документ, який є надзвичайно важливим у нашій щоденній правозахисній діяльності», – повідомив Богдан Крикливенко.

У своєму вступному слові виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Аркадій Бущенко також звернув увагу на низький рівень виконання Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини.

Під час заходу було презентовано тематичний звіт, у якому було проаналізовано такі теми:

І. «Запровадження інституту Конституційної скарги»,

ІІ. «Забезпечення якісної і доступної безоплатної правової допомоги»,

ІІІ. «Ратифікація Європейської конвенції щодо відшкодування збитку жертвам насильницьких злочинів»,

IV. «Окремі аспекти забезпечення ефективного розслідування злочинів, пов’язаних із катуваннями»,

V. «Розслідування злочинів в зоні проведення антитерористичної операції».

За результатами обговорення учасники висловили сподівання, що привернення суспільної уваги до цих тем сприятиме прискоренню прийняття необхідних нормативно-правових актів та вжиття Урядом відповідних заходів з метою поліпшення ситуації в окреслених сферах. 

Тематичний звіт за результатами моніторингу імплементації Національної стратегії у сфері прав людини