З ініціативи Валерії Лутковської здійснено другу передачу засуджених з так званої ДНР

05/08/2015 15:05

Сьогодні, 5 серпня 2015 року, відбулася вже друга передача в’язнів із непідконтрольної українському Уряду території Донецької області.

Завдяки успішним переговорам Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської з представниками так званої ДНР вдалося забрати з Донецького слідчого ізолятора 20 в’язнів, частина з яких «транзитні». Йдеться про осіб, які минулого року слідували транзитом через СІЗО до інших установ, або ж прибули для участі у судових експертизах, і залишилися в СІЗО внаслідок початку бойових дій.

Коментуючи результати проведеної роботи, Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська зазначила, що як і минулого разу, значна підтримка в організації процесу передачі була надана керівництвом СБУ та ДПтСУ, а також безпосередньо Антитерористичним центром та керівництвом управління ДПтСУ в Донецький області.

Передача засуджених знову здійснювалася з ініціативи Уповноваженого Валерії Лутковської за участю керівника Секретаріату Уповноваженого Богдана Крикливенка, Представників Уповноваженого Юрія Бєлоусова та Михайла Чаплиги, а також громадського монітора НПМ Миколи Іващенка.

Крім того, в рамках робочої поїздки Валерія Лутковська та представники Секретаріату Уповноваженого разом із першим заступником Донецької ОДА Євгеном Вілінським ознайомилися з ходом будівництва нового контрольно-пропускного пункту в’їзду-виїзду в зоні проведення АТО в Донецькій області.

Нагадаємо, передача перших дев’яти українських засуджених з непідконтрольної Уряду України території Донецької області відбулася 8 липня 2015 року.