В Офісі Омбудсмана презентували результати дослідження «Українські ландшафти дискримінації»

05/05/2016 16:49

Сьогодні, 5 травня 2016 року, відбулася презентація спільного дослідження Інформаційного центру «Майдан Моніторинг» та Дослідницького бюро «Sociologist» на тему: «Українські ландшафти дискримінації», проведеного за підтримки Європейської комісії.

Проект «Українські ландшафти дискримінації» – це масштабне дослідження розуміння українцями дискримінації, уявлень про критерії та сфери дискримінації.

Вказане дослідження складалося з серії фокус-групових інтерв’ю (загалом 29) у 19 містах у 17 областях України; серії глибинних інтерв’ю (загалом 199), в ході яких було охоплено 28 міст у 20 областях України; а також кількісного етапу, що передбачав всеукраїнське опитування методом face-to-face (1006 респондентів, чоловіки та жінки старше 18 років). Під час проекту також передбачалися моніторингові активності з вивчення фактів дискримінації в Україні.

Після презентації результатів дослідження відбулася експертна дискусія «Україна без дискримінації – чи це можливо?», під час якої обговорювалися актуальні питання соціальних меншин, проблем сфер, де українці відчувають себе найбільш дискримінованими (медицина, працевлаштування та взаємодії з органами влади), гендерні питання, а також питання нових викликів дискримінації в Україні, пов’язаних із сприйняттям вимушених переселенців та українських військових, воїнів АТО.