Результати моніторингового візиту до Полтавської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ступеня Полтавської обласної ради

05/04/2019 11:42

В рамках реалізації національного превентивного механізму регіональний координатор Уповноваженого ВРУ з прав людини та представники громадськості здійснили моніторинговій візит до Полтавської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ступеня Полтавської обласної ради.

Спецшкола-інтернат є закладом освіти спільної власності територіальних громад області, підзвітна та підконтрольна Полтавській обласній раді, підпорядкована та підзвітна Головному управлінню освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації, є правонаступником Полтавської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату для глухих дітей І-ІІІ ступенів Полтавської обласної ради.

Головною метою спецшколи-інтернату є забезпечення реалізації права дітей-інвалідів з вадами слуху та мовлення на здобуття базової та повної загальної середньої освіти, забезпечення соціально-психологічної реабілітації і трудової адаптації дітей-інвалідів.

Учні привітні, контактні та дуже позитивні. Загальний настрій в установі дружній та домашній. Навчальний процес, реабілітаційні послуги педагогічним колективом надаються на високому рівні. Серед учнів ведеться виховна робота, учні беруть участь в спортивному житті постійно відбуваються розважальні та навчальні заходи. В установі працюють гуртки та спортивні секції.

Однак під час візиту виявлено порушення правил протипожежної безпеки. Вікна на першому поверсі заґратовані. Також в закладі порушується право підопічних на приватність. Зокрема, відсутні дверцята в санвузлах. Потребує капітального ремонту дах установи. Меблі в кімнаті відпочинку застарілі.

Звіт за результатами візиту буде направлено до відповідних органів влади.