Жителі смт. Солоного та Солонянського району на Дніпропетровщині не можуть скористатися своїм правом на справедливий суд

05/04/2019 16:45

Моніторингова група в складі регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Дніпропетровській області Тетяни Кокшарової Тетяни та громадського монітора Владислава Оніщенко здійснила візит до Солонянського районного суду Дніпропетровської області.

Під час моніторингу було встановлено, що жителі смт. Солоного Дніпропетровської області та Солонянського району не можуть скористатися своїм правом на справедливий суд, що закріплене у ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та гарантує право на справедливий і публічний розгляд справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.

З жовтня 2018 року Солонянський районний суд Дніпропетровської області припинив здійснювати правосуддя через закінчення п’ятирічного строку повноважень діючих суддів.

494 цивільні справи чекають свого розгляду. Відповідно, 494 особи та члени їхніх родин чекають вирішення нагальних проблем: призначення субсидії, виплат аліментів на утримання дитини, поновлення на роботі, вирішення інших соціальних проблем.

Відсутність своєчасного судового захисту може призвести до ситуації, коли наступні дії суду вже не матимуть значення для особи та її прав.

Приміщення суду відповідає всім встановленим нормам. Відремонтовані та облаштовані всім необхідним судові зали, кімната для затриманих, встановлена та працює апаратура для проведення відео-конференції.

За результатами моніторингового візиту до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України буде підготовлено лист з проханням при плануванні графіків проведення співбесід з суддями, перевагу для першочергового виклику надавати суддям Солонянського районного суду Дніпропетровської області, у яких сплинув п’ятирічний строк повноважень.