Працівники Секретаріату Уповноваженого ознайомили співробітників ОТГ Вінницької області з правовими аспектами оприлюднення публічної інформації

05/04/2019 12:44

Працівники Департаменту моніторингу інформаційних прав Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Яна Алєксахіна та Ольга Руштин за участі представника Уповноваженого ВРУ з прав людини у центральних регіонах Валерія Ольхового, регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини у Вінницькій області Наталії Гурковської провели короткостроковий семінар для співробітників об’єднаних територіальних громад Вінницької області «Правові аспекти оприлюднення публічної інформації органами місцевого самоврядування».

Загалом участь у тренінгу взяли 21 особа.

Метою заходу було поінформувати розпорядників інформації про основні помилки, недоліки під час опрацювання запитів заявників та надати відповідні рекомендації.

Під час семінару учасники мали змогу ознайомитись з особливостями застосування трискладового тесту як єдиного інструменту обмеження доступу до публічної інформації; правові аспекти оприлюднення публічної інформації органами  самоврядування.

Представники об’єднаних територіальних громад приймали активну участь у виконані та в обговорені  практичних завдань щодо віднесення інформації до категорії службової, а також щодо обмеження в доступі до службової інформації через призму конструкції «трискладового тесту». Під час семінару виникали та вирішували практичні ситуації з якими в своїй роботі стикаються службовці.

Захід організовано за підтримки проекту «Зміцнення потенціалу Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії.