Моніторингова група Секретаріату перевірила дотримання прав рятувальників та військовослужбовців Сумщини

05/04/2019 09:54

З метою здійснення парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина робочою групою Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснено моніторинговий візит до Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області, Сумського обласного військового комісаріату, а також Головного управління Пенсійного фонду України у Сумській області.

Під час візиту проведено зустрічі з керівництвом та особовим складом УДСНС у Сумській області; перевірено стан доведення належних видів забезпечення та виплати рятувальникам грошового забезпечення, умови несення ними служби та їх побуту. Особливу увага під час візиту приділено вивченню питань медичного забезпечення особового складу, та дотримання вимог санітарно-епідеміологічного благополуччя.

У зв’язку з початком весняного призову громадян України до лав Збройних Сил та інших військових формувань, який розпочався з 01 квітня 2019 року, моніторинговою групою перевірено готовність обласного військового комісаріату до виконання завдань з організації та здійснення призову. Члени моніторингової групи ознайомилися з документацією військового комісаріату, оглянули територію, приміщення для розміщення призовників, проведення медичної комісії та психологічного добору, а також з питаннями організації їхнього харчування.

Як показала перевірка, облаштування та організація діяльності Збірного пункту призовників здійснюється у відповідності з вимогами, визначеними Положенням про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2002 року № 352. В приміщеннях підтримується визначений температурний режим, створені належні умови для розміщення призовників, організації їхнього харчування, у тому числі буфетного обслуговування, та медичного забезпечення.

Звернень призовників з питань порушення під час призову їхніх прав на отримання відстрочки, чи проходження альтернативної служби, залишення без уваги заявлених ними скарг щодо стану здоров’я під час моніторингового візиту, не надходило.

Однак викликає занепокоєння стан приміщень і будівель обласного військового комісаріату, та обласного збірного пункту, які потребують проведення ремонту.

Як показала перевірка Головного управління Пенсійного фонду України у Сумській області, призначення та нарахування пенсій за вислугу років колишнім військовослужбовцям та працівникам силових структур, виплата одноразової грошової допомоги здійснюються у відповідності з вимогами закону. Скарг від пенсіонерів, які на час перевірки перебували в приміщенні управління пенсійного фонду, не надходило.

Водночас ГУ ПФУ в Сумській області рекомендовано з метою уникнення непорозумінь та оперативного вирішення питань соціального захисту військових пенсіонерів здійснювати на постійній основі оперативний обмін інформацією із уповноваженими структурними підрозділами силових відомств, органами соціального захисту населення та місцевими органами виконавчої влади.