Розпочалось виконання міжнародного проекту з питань забезпечення рівності національних меншин

05/03/2015 15:51

Дводенним семінаром Європейського центру з питань меншин (ЄЦПМ) розпочалася практична фаза виконання проекту «Програма Східного партнерства ЄЦПМ: національні меншини та етнополітичні проблеми: Білорусь – Молдова – Україна».

Метою проекту, проведення якого в Україні здійснюється у партнерстві з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, є вироблення рекомендацій щодо заходів, яких має бути вжито в країнах Східного партнерства для запобігання та ефективнішої боротьби з дискримінацією національних меншин, щодо конкретних позитивних дій в їхніх інтересах, а також щодо підвищення рівня усвідомлення існуючих у цих сферах проблем широкою громадськістю.

У першому семінарі в рамках вказаного проекту взяли участь представники державних структур, неурядових організацій та експертної спільноти з України, Білорусі та Молдови, які готуватимуть рекомендації за напрямами забезпечення рівноправності національних меншин та забезпечення їхньої участі в громадському житті. Для досягнення цілей проекту відповідно до вказаних тематичних напрямів створено дві робочі групи з рівним представництвом від державних та неурядових структур України, Білорусі та Молдови, які працюватимуть на постійній основі до закінчення терміну дії проекту в травні 2017 року.

Перед учасниками семінару виступив, зокрема, член Сейму Латвії та Парламентської асамблеї Ради Європи Борис Цилевич, лекція якого була присвячена питанням сучасних підходів та стандартів з питань досягнення рівності з урахуванням етнічної і культурної різноманітності. Сучасні підходи до подолання труднощів і проблем в осмисленні та забезпеченні рівності за етнічною ознакою висвітлив старший науковий співробітник ЄЦПМ Александр Осіпов.

Учасники семінару здобули нові знання щодо практики впровадження у життя принципів рівності в державах Європи, обмінялися інформацією про специфіку проблем у сфері запобігання дискримінації національних меншин в Україні, Білорусі та Молдові, чіткіше усвідомили дії, яких слід уживати для приведення національного законодавства та практики правозастосування у відповідність до європейських норм і вимог.

Наступний семінар проектного циклу відбудеться в Києві 30-31 березня 2015 року.