РФ приховує справжній стан здоров’я політв’язня Едема Бекірова та порушує його права, – Людмила Денісова

05/02/2019 16:55

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявила, що російська сторона приховує інформацію про стан здоров'я кримськотатарського активіста Едема Бекірова, якого незаконно утримують у СІЗО Сімферополя.

"Стан здоров'я Едема Бекірова надкритичний. Про це повідомила його дочка Елеонора. Водночас, за інформацією, яку я отримала від радника президента РФ, голови Ради при президентові РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайла Федотова, стан здоров'я політв'язня задовільний", - повідомила Людмила Денісова.

Вона зазначила, що, за словами адвоката, в довідці, яку він отримав, написано, що серед наявних захворювань Едема Бекірова відсутні ті, що належать до списку важких, і унеможливлюють утримання під вартою.

"Нам відомо, що Едем Бекіров має цілу низку небезпечних захворювань, які можуть лише погіршитися в умовах СІЗО. Тому я ще раз переконуюся, що інформації, що надходить у листах РФ, не можна довіряти. РФ приховує справжній стан громадянина України і таким чином порушує права людини", - наголосила Омбудсман.

Людмила Денісова нагадала, що в останньому своєму зверненні висловлювала прохання вжити невідкладних заходів для надання громадянину України кваліфікованої медичної допомоги в спеціалізованому лікувальному закладі.

"Утримання Едема Бекірова в СІЗО може спричинити фатальні наслідки для життя", - додала вона.