Регіональний координатор Уповноваженого у Вінницькій області взяла участь у всеукраїнському телемості жінок - лідерів

05/02/2019 15:50

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини у Вінницькій області Наталія Гурковська взяла участь у всеукраїнському телемості жінок - лідерів.

Телеміст був присвячений 100-річчю юридичного закріплення виборчих прав жінок в Україні, питанням встановлення на законодавчому рівні квот під час національного виборчого процесу та збільшення представництва жінок на всіх рівнях влади.

Під час телемосту йшлося про те, що сьогодні жінки надто мало впливають на ухвалення ключових рішень та процесів, які відбуваються в Україні. Наголошувалося на важливості посилення участі жінок у політичному житті, удосконаленні механізму їх присутності в органах державної влади, впровадження гендерних квот у виборчих списках кандидатів у депутати.

Як зазначила Наталія Гурковська, необхідно не лише змінювати національне законодавство в частині встановлення квот для жінок на виборчі місця до парламенту, а й ламати стереотипи, під впливом яких, нерідко, перебувають і самі жінки.

«Важливо розпочати жити за принципом рівності, розглядати жінку як фахівця у будь яких сферах. Лише подолавши усталені думки, що вказують на ознаки нерівності у суспільстві, можна прокласти  стежку до рівних можливостей. Доки суспільство буде розрізняти та ділити обов’язки подружжя на чоловічі та жіночі, обов’язки батьків дитини на материнські та батьківські, доти будуть існувати загроза існуванню гендерної нерівності», - наголосила регіональний координатор Уповноваженого у Вінницькій області.