Омбудсман підтримує 38 із 57 законопроектів, які цього тижня розглядатимуться у парламенті

04/02/2019 17:45

Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова взяла участь у погоджувальній раді лідерів фракцій та голів комітетів парламенту.

До порядку денного засідань, які відбудуться 5-8 лютого 2019 року пропонується внести 57 законопроектів. До 38 з них Омбудсман не має зауважень та запропонувала їх підтримати.

Зокрема, зміни до деяких законодавчих актів України щодо визнання особою без громадянства (проект № 9123).

За словами Уповноваженого, ухвалення цих змін дозволить захистити права осіб без громадянства, дітей розлучених із сім’єю та іноземців. Також, у ньому передбачено спрощення процедури в’їзду та виїзду з України особам без громадянства.

«Дозвіл на працевлаштування надаватиметься через подання копії довідки про звернення за визнанням особою без громадянства (право на працю особи без громадянства використати не могли через відсутність у них документів)», - пояснила Омбудсман.

До 11 проектів Уповноважений висловила свої зауваження, а 8 взагалі не підтримала.

Пропозиція законопроекту №8467 щодо запровадження довічного позбавлення волі як безальтернативного, за фальсифікацію лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів, суперечить статті 61 Конституції України.

«Юридична відповідальність особи має індивідуальний характер і вид покарання призначає суд, враховуючи ступінь тяжкості вчиненого злочину. До того ж, санкції чинних статей Кримінального кодексу України, які передбачають такий вид покарання, як довічне позбавлення волі, обов’язково містять альтернативний вид покарання – позбавлення волі на певний строк», - зазначила Людмила Денісова.

Законопроект «Про публічні електронні реєстри» (№8602), у якому йдеться про створення та ведення реєстрів чи баз персональних даних, має відповідати Закону України «Про захист персональних даних».

«Коли йдеться про прямий доступ до реєстрів, існує можливість невиправданого втручання у право особи на приватність. Це несе великі ризики», - резюмувала Людмила Денісова.