Аксана Філіпішина: “Ставлення до питань гендерної рівності та їх висвітлення у ЗМІ потребують особливої уваги журналістів ”

03/12/2014 12:00

На цьому наголосила Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина під час круглого столу “Жінки і засоби масової інформації ”, організованого Інститутом масової інформації в рамках кампанії з просування європейських етичних стандартів в українських засобах масової інформації.

Аксана Філіпішина звернула увагу учасників круглого столу на те, що засоби масової інформації сьогодні виступають важливим каналом як передачі, так і отримання інформації.

На її думку, гендерні стереотипи щодо місця та ролі жінок і чоловіків у суспільстві, які містяться в текстах деяких засобів масової інформації, вкорінюються у свідомості пересічних громадян та громадянок та стають перешкодою до повноцінної участі жінок у громадсько-політичній та соціально-економічній сферах.

“Медіа-організації слід заохочувати до розвитку стандартів мовлення, що пропагують гендерну рівність та розвінчують гендерні стереотипи ”, - переконана Представник Уповноваженого.

Під час круглого столу  обговорювалися питання впливу засобів масової інформації на формування гендерної культури населення, можливі заходи, які зменшать дискримінацію, в тому числі, шляхом запровадження гендерних етичних стандартів для засобів масової інформації.