Конституційний Суд України ухвалив провести розгляд справи за конституційним поданням Уповноваженого

07/05/2014 13:15

Нагадаємо, Уповноважений з прав людини звернулась до Конституційного Суду України з конституційним поданням щодо відповідності Конституції України положення абзацу сьомого частини дев’ятої статті 11 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», яке передбачає, що виплата допомоги при народженні дитини припиняється у разі «виникнення інших обставин».

На думку Уповноваженого з прав людини, зазначене положення не надає особі можливості передбачати, які саме дії чи обставини можуть призвести до припинення виплати їй допомоги при народженні дитини, та наділяє державні органи необмеженою дискрецією у вирішенні питання щодо припинення виплати такої допомоги і, відповідно, не забезпечує захисту особи від свавільного втручання.

Омбудсман переконана, що положення абзацу сьомого частини дев'ятої статті 11 Закону не відповідає частині першій статті 46, частині першій статті 57 Конституції України у системному зв'язку з частиною першою її статті 8.

Перша колегія суддів Конституційного  Суду України Ухвалою від 17 квітня 2014 року відкрила конституційне провадження у цій справі. Конституційний Суд України вважає за доцільне провести розгляд справи на пленарному засіданні Конституційного Суду України у формі письмового слухання.

24 квітня 2014 року Конституційний Суд України ухвалив провести розгляд справи за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення абзацу сьомого частини дев’ятої статті 11 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» від 21 листопада 1992 року № 2811-ХН з наступними змінами у формі письмового слухання.

Ухвала Конституційного Суду України від 24 квітня 2014 року