Моніторинговий візит до Конотопської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату

05/12/2018 20:07

Моніторингова група у складі регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини у Сумській області Ірина Білик та громадський монітор Валентина Волік здійснили візит до  Конотопської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату.

Загалом, монітори залишилися задоволеними станом та умовами закладу. Територія школи-інтернату охайна, встановлено ігровий та спортивний майданчики. В навчальних класах зроблено сучасний ремонт. Учні забезпечені і підручниками і зошитами.

В Конотопській загальноосвітній санаторній школі-інтернаті створено «соляну» кімнату, в якій учні проходять курс профілактики захворювань дихальної системи, є фізіотерапевтичний кабінет, власна лабораторія. Лікарськими препаратами та засобами також установа забезпечена повністю.

Учні забезпечені 5 разовим харчуванням, в раціоні дітей завжди свіжі м’ясні, молочні, рибні продукти, а також овочі та фрукти, свіжа випічка.

Крім фінансів з обласного бюджету, до вирішення нагальних потреб активно залучають депутатів та місцевих благодійників.

На жаль, згідно з планом деінституалізації  у 2023 році заклад має бути реорганізовано. На думку моніторів, необхідно розробити нові концепції діяльності закладів інтернатного типу, щоб зберегти усю ту базу, напрацьовану  в процесі роботи установ.

Докладний звіт з результатами перевірки та рекомендаціями спрямують на адресу Сумської обласної ради та інших органів влади.