На Волині відбувся інформаційний захід для студентів щодо загрози ВІЛ-інфекції та СНІДу

05/12/2018 16:56

В рамках щорічної акції «16 днів проти насильства», з нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби із СНІДом та інформування студентської молоді Волині про загрозу ВІЛ-інфекції та СНІДу, профілактики їх поширення, проведено інформаційно – виховний груповий студентський захід у місті Луцьку.

Інформаційно – просвітницьку роботу зі студентами Академії та Коледжу рекреаційних технологій і права проводили регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області Любов Сітовська спільно з завідувачем відділення  «Клініка, дружня до молоді» Солоненко Оленою та її працівниками.

Студентам,  перед проведенням заняття, було запропоновано дати відповіді на анонімне анкетування у якому взяли участь  82 студента. Анкета включала питання про обізнаність щодо ВІЛ-інфекції/СНІДу, шляхів передачі  ВІЛ-інфекції, оцінки власних ризиків інфікування ВІЛ,  упередженого ставлення до ВІЛ-позитивних людей.

Результати анкетування виявилися невтішними. Той факт, що лише менша половина респондентів знає правильну відповідь, а більшість (56%) вважає, що дане обстеження проводять у поліклініці, медичному пункті навчального закладу, інші вважають, що таких місць в Луцьку нема. Спостерігався середній рівень обізнаності студентів щодо шляхів та факторів передачі вірусу (69%). А тому цей результат дає зрозуміти, що молодь недостатньо проінформована.

Однак на запитання «Погодились мати друга, колегу по роботі або сусіда, ураженого вірусом імунодефіцити?» відповідь «Так» дали 55% усіх опитаних. Це свідчить про приховану стигму щодо ВІЛ-інфікованих. Тому обізнаність студентів у питаннях ВІЛ-інфекцій/СНІДу  впливає на рівень толерантності щодо ВІЛ-позитивних людей.

Значна увага приділялась важливості профілактики та вчасної діагностики,  підвищенню рівня толерантності до ВІЛ-позитивних людей, а також зменшення дискримінації та стигматизації ВІЛ-позитивних людей. Обговорювалися важливі питання: шляхи передачі ВІЛ, як ВІЛ не передається, як уберегтися від можливого інфікування, порушення прав ВІЛ-інфікованих. Важливим для студентів стало розвіювання міфів про ВІЛ-інфекцію, а також мотивування їх на проходження тесту на ВІЛ.

Студентів ознайомили з Декларацію про прихильність справі боротьби з ВІЛ/СНІДом, яка була прийнята Резолюцією S-26/2 спеціальної сесії Генеральної Асамблеї ООН від 27 червня 2001 року. Студенти дізнались, що Україна взяла на себе зобов’я­зан­ня здійснити комплекс заходів, спрямованих на призупинення епідемії ВІЛ/СНІД, передусім серед молоді і вразливих груп населення, а також забезпечення підвищення доступності відповідного лікування для хворих на ВІЛ/СНІД та пом’якшення впливу зазначеної епідемії на українське суспільство.

Захід завершився дуже цікавою дискусією, в ході якої було обговорено, як пройти перевірку на СНІД.Зацікавила студентів діяльність найближчих пунктів у Волинській області  тестування на  ВІЛ. Зокрема, як проходить тестування та отримання результатів.

Наприкінці заходу  лаборант відділення Кацай Марина та лікар-дерматолог Валерій Синчук розповідали про функціонування у Луцьку  «Клініки, дружньої до молоді»  про конфіденційність візитів та проходження у цьому закладі  безкоштовно тестів на ВІЛ.