На Львівщині відбувся захід до 70-річчя підписання Загальної декларації прав людини

05/12/2018 10:15

Регіональне представництво Уповноваженого ВРУ з прав людини у Львівській області за підтримки Програми розвитку ООН в Україні, сприяння Українського Католицького Університету та команди Центру ім. Митрополита Андрея Шептицького провели захід на тему: «Дотримання прав людини – пріоритет держави та суспільства».

Викладачі та студенти вищих навчальних закладів Львівщини, адвокати, юристи, представники системи безоплатної правової допомоги, громадських організацій поділилися своїми думками щодо дотримання прав людини в Україні.

З вітальним словом до учасників заходу звернулася регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини у Львівській області Тетяна Панасенко.

Вона розповіла присутнім про історію підписання Загальної декларації прав людини та значення цього документу для світової спільноти.

Крім того, Тетяна Панасенко проінформувала присутніх про роль інституту Омбудсмана у механізмі забезпечення прав людини в Україні та ключові напрямки діяльності Уповноваженого ВРУ з прав людини.

Учасниця заходу Христина Кіт, голова ГО «Асоціація жінок-юристок України «ЮрФем» розповіла присутнім, що у 2017 році Україна посіла 61 місце зі 144 країн, представлених в Індексі гендерного розриву, оскільки в Україні ще до сьогодні жінки отримують меншу оплату праці у порівнянні із чоловіками за рівноцінну роботу. Жінки зазнають дискримінації у політичній сфері, під час прийняття на роботу чи просування по службі. Вона зауважила, що наразі недостатньо ефективних механізмів захисту жінок від гендерно-обумовленого насильства та дискримінації.

Ірина Ладика, студентка 4-го курсу Львівського національного університету ім.Івана Франка, учасниця фестивалю «Праволюдяність: медіафест» розкрила присутнім поняття сексизму та його види, а також поділилася власним баченням як правильно писати на ромську тематику, як уникати прихованої мови ворожнечі, узагальнень.

Викладачка кафедри нових медій Львівського національного університету ім.Івана Франка Юлія Луць звернула увагу на виклики, які з’являються у мережі Інтернет. Дискримінація за статевою, расовою, гендерною, етнічною та іншими ознаками, застосування мови ворожнечі, маніпуляцій і кіберзалякування, поширення сексистських, гомо- та ксенофобних стереотипів — найбільш виражені негативні практики віртуального середовища, що пов`язані із порушеннями прав людини.

Олена Скібан, асистент кафедри медіакомунікацій Української академії друкарства, розповіла про те, як співіснують права людини та професійні стандарти журналістики. Було наголошено, що основоположні цінності, як свобода, гідність, справедливість та рівність, мають транслюватися як ключові  смисли, основні принципи у вихованні та навчанні майбутніх журналістів, медіа працівників.

Надзвичайно цікавим для учасників заходу став виступ працівниці Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва Дани Пономаренко, яка поділилася інформацією про таку новацію у їхньому театрі як аудіодискрипція – коментування, спеціальний голосовий супровід для незрячих та слабозорих глядачів. Фактично під час перегляду вистави коментатором наживо проводиться опис декорацій, вбрання акторів, дії сценічних персонажів. Ця новація відіграє надважливу роль у підвищенні рівня доступності. Устаткування театр закупив завдяки гранту у межах Спільної Програми ПРООН, ВООЗ та МОП «Сприяння інтеграційній політиці та послугам людей з інвалідністю в Україні».

Учасники заходу погодилися, що проведення таких заходів на регіональному рівні дає можливість нових знайомств та спілкування з однодумцями, обміну досвідом, взаємозбагачення та удосконалення задля досягнення нових горизонтів у захисті прав та свобод людини.